VYUŽITÍ WEBOVÉ KAMERY
 
Jelikož mám doma stojánek pro vrtačku  N-08-DS-010 , který lze zakoupit například v GME , vznikla  myšlenka, jak ho využít k dalším účelům než je vrtání. Stačí vysunout část, která drží vrtačku a stojánek je připravený pro další účely.
Jako držák kamery jsem použil kousek silonu a k němu přišrouboval magnet z vyřazeného HDD. Kamera má v základně jako těžítko kov a tak je snadno a rychle vyřešené upevnění kamery ke stojánku.
Kamera se tak dá použít i pro jiný účel než je určena aniž by se upravovala. Po vyjmutí držáku ze stojánku, je tak i stojánek v původním stavu .
Pro uchycení kamery je využité těžítko, které je z magnetického kovu a má dost velkou plochu pro udržení kamery na magnetu.
Nyní popis úpravy stojánku :
Zde je zmiňovaný stojánek
     
     


Vysune se
držák vrtačky
Na jeho místo se zasune přípravek pro uchycení kamery, který jsem zhotovil z kousku silonu a části magnetu ze starého HDD. V domácích podmínkách není zrovna jednoduché magnet provrtat,
dá se říci že přímo nemožné a tak bylo nutné jeho část odbrousit až na kov,ke kterému je magnet přidělaný a mohl se tak zapustit šroubek pro uchycení k plastovému sloupku.
Tento magnet má natolik velkou sílu, že kameru bez problému udrží v požadované poloze.
Mezi plastový sloupek a magnet je třeba vložit kroužek, který vymezí mezi magnetem a sloupkem prostor 5mm. Jinak by nebylo možné volně přípravek vkládat do stojánku.


Po vložení přípravku můžeme stojánek použít jako stativ pro webovou kameru.


Při odklopení kamery od základny, lze kameru použít i k jiným účelům než je kontrola plošných spojů nebo čtení hodnot součástek.
Zde je několik obrázků z využití mého přípravku: